23.04.2021
Nawigacja
· Strona główna
· Facebook
· Forum

· Artykuły
· Borowiacki MnO
· MnO Depniemy
· InO Boruta
· CzKTWiP "Biegaczowaty"
· Mistrzostwa LO
· Traper Roku
· Aleja Sław
· Galeria zdjęć
· Kontakt
STK na Facebooku
Linki
LO Czersk
Puchar Borów Tucholskich
Star Worms
KInO Neptun Gdańsk
Komisja InO przy ZG PTTK
Pomorska Komisja InO
KDH Czarne Stopy
UKS Włóczykij Osiek
Bractwo Czarnej Wody z Osia
Harpagan
Opencaching.pl
Bartłomiej Gromu¶ Gromowski
Bartłomiej Gromu¶ Gromowski
Harpagan, Wicemistrz Polski w Ino, 2 krotny zwycięzca Nocnych Manewrów, 1 Darżluba, 3 msc. na D.I.n.O Trophy, stypendysta starosty za reprezentowanie Czerska w Ino

1. Jak rozpoczęła się Pana przygoda z InO ?:
Cała przygoda z Ino zaczeła się w 6 klasie podstawówki, gdzie pan Roman Bystryk zachęcał nas do marszy. Wtedy jeszcze nie wiedziałem o co biega, więc dopiero w 2 klasie Gimnazjum poszedłem z kilkoma kolegami na Borowiacki MnO który był z Woziwody do Ostrowitego.Miło go wspominam.
2. Proszę powiedzieć, które marsze zapadły Panu najbardziej w pamięci i dlaczego?
Jeżeli chodzi o najlepiej zapamiętane marsze to każdy mniej lub bardziej dobrze wspominam, ale dużo emocji przyniósł mój pierwszy start w InO ogólnopolskim : GOSK 2006, kiedy to z Billym pojechali¶my na próbę zobaczyć jak będzie. Okazało się że poziom jest o wiele wyższy, a puchar kociewia daleko w tyle z wykonaniem map. Zawsze też dużo wrażeń przynosz± mi starty na Darżlubie lu Nocnych Manewrach.Tam wszystko może się zdażyć. Oczywi¶cie nie da się zapomnieć o MATNI w 2008 w Szczecinie kiedy to zdobyłem Wicemistrza Polski. Brakowało jeszcze wtedy trochę do¶wiadczenia. Można by dużo pisać więc wspomne tylko jeszcze o DInO w 2010 i o słynnym nocnym etapie kajakowym, gdzie flaszek (takie lampiony) jak nie było widać tak nie było, jedynie okropnie zmarżli¶my i kieliszek to napewno by się przydał.
3. Jak zachęci Pan młodych ludzi, aby zainteresowały się tak± form± spędzania wolnego czasu jak InO?
Niczego nie wolno na siłe, ale na pewno takie marsze jak Borowiacki i Wormsak zachęcaj± do uczestnictwa. Trzeba pokazać że marsz to nie tylko bieganie po lesie i szukanie tego czego się nie zgubiło, lecz też miejsce integracji młodych osób, poznanie nowych miejsc, przyrody.
4. Jakie jest Pana hobby, oprócz InO?
Interesuje mnie wszystko co zwi±zane z mapami, głównie opencaching, turystyka, rower i podróże na nim. Oprócz tego ornitologia, oraz ogólnie przyroda.

Gromu¶ w oczach Radka
Czasami kto¶ nam się przypałęta na zawody i tak było kiedy¶ z Gromusiem. Chyba na jakim¶ Bielowszczaku, startował z koleg± Kiżewskim i niespodziewanie weszli na podium. Rozmawiali¶my potem z Billem, że tego małego trzeba koniecznie namówić na następne zawody.
Kiedy¶ startowałem ze starym kumplem na jakim¶ Harpie. Zawalili¶my przez duż± wtopę nawigacyjn±. I tak zbieramy się do truchtania i kumpel mówi: to nie Twój uczeń za nami? I rzeczywi¶cie, 70 kilometr, ¶cisła czołówka zawodów i Gromu¶ za plecami! Kumpel nie mógł się nachwalić zucha - małolata, a ja przy¶pieszałem, bo wtedy jeszcze głupio mi było zostać dogonionym.
Jak Gromu¶ został Wicemistrzem Polski to z wrażenia powiedziałem to paru znajomym na mie¶cie. Dziwnie na mnie patrzeli. Potem pomy¶lałem: ty głupi, przecież oni wcale nie kumali co ty im mówisz o jakim¶ InO. Byłem dumny jak dzwonił do mnie jaki¶ go¶ć z południa z pytaniem czy ten Gromowski jedzie na najbliższy Puchar Polski, bo jego syn też jest dobry (ten z którym Gromu¶ przegrał Mistrzostwo) i chętnie by z Gromusiem wystartował. Czułem się jakbym miał sprzedać Lewandowskiego do Borussi.
Gromu¶ jest strasznie wytrzymały - przedostatni etap na DInO, po około trzydziestu godzinach szukania lampionów na zakręconych mapach, zostawiał mnie na skrzyżowaniach, gdzie spałem, a sam mozolnie czesał teren.
Gromu¶ jest cienki na kajaku. Z wiosłem w ręku wygl±da jak biedronka na grzbiecie.
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mog± oceniać zawarto¶ć strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoj±?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Popro¶ o nowe hasło
Aktualnie online
· Go¶ci online: 1

· Użytkowników online: 0

· Ł±cznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: Atema
Run, Forest, Run
Własn± Drog±
Wygenerowano w sekund: 0.19 212,655 Unikalnych wizyt